فیس بوک چگونه شما را رصد می کند؟

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

شبکه اجتماعی فیس بوک را این روزها کمتر کسی است که نشناسد و حتی کسانی هم که عضو آن نیستند، وصفی از آن شنیده اند. محفلی اجتماعی برای به اشتراک گذاشتن ایده ها و افکار وعکس ها!

به گزارش بانکی دات آی آر، فیس بوک اما آنقدر قدرت دارد که تمامی حرکات و فعالیت های شما در فضای آنلاین را زیر نظر می گیرد و کنترل می کند.

به تازگی مشخص شده که فیس بوک 200 "ترکر" دارد که کارشان تنها رصد کردن و زیر نظر گرفتن فعالیت های کاربران است. این کار با استفاده از ابزاری تحت عنوان Abine DNT+ انجام می شود.

ترکرها در واقع درخواستی هستند که در آن یک صفحه وب تلاش می کند تا مرورگر شما را وادار به اجرای آن کند که در صورت اجرا اطلاعات شما به اشتراک گذاشته می شود

کار رصد و نظارت را کوکی ها، بیکون های یک پیکسلی، جاوا اسکریپت و آیفریم ها انجام می دهند.

کوکی ها بخش های کوچک نرم افزاری هستند که می توانند به صورت ناشناس شما را شناسایی کنند، اما با این وجود می توانند اطلاعات مفیدی را برای تبلیغ کننده هایی که می خواهند شما را هدف قرار دهند، فراهم آورند.

منتقدان این عمل را جاسوسی می دانند و تبلیغات چی ها به آن هدف گرفتن مشتری می گویند.

درخواست هایی که برای رصد می آید، علاوه به حمله به حریم خصوصی شما، می توانند بخش عمده ای داده های شما را نیز در اختیار بگیرند.

به کاربران شبکه اجتماعی فیس بوک توصیه شده که بیش از این مراقب خود و داده هایشان باشند تا توسط این ابزار جدید رصد نشوند.

نویسنده : mohammad بازدید : 78 تاريخ : دوشنبه 3 مهر 1391 ساعت: 23:01
برچسب‌ها :
اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها