مضرات خود ارزایی / شنیدنی های نگفتنی

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

.   به هم ريختن فرم ظاهري بدن : مانند سياه شدن و کبودي اطراف چشم ، گود رفتن چشم ها ، برآمدگي گونه ، بزرگ شدن شکم ، حالت قوز پيدا کردن ، تغيير حالت ستون فقرات , کمر درد، کم خونی، لاغری، پیری زود رس، ضعف مفاصل، ضعف عمومی بدن، ضعف چشم و بینایی، عقیم شدن و ناتوانی در تولید مثل، انزال زودرس، تنگی نفس، لرزش دست، زشتی چهره و از بین رفتن طراوت صورت، خرابی اشتها. و ... .خود شخص مبتلا به راحتي متوجه اين تغيير حالت ها مي‌شود . به همين دليل بسياري از افراد مبتلا اين تغيير ظاهر برايشان يک دغدغه ذهني مي‌شود و به دنبالش احساس حقارت و ... در وجودشان سرازير مي‌شود که منشا بسياري از بيماري‌هاي رواني از جمله نااميدي و ياس و افسردگي و ... مي‌شود.

2. افسردگي : از‌آنجا که خودارضايي يک گناه محسوب مي‌شود ، معمولا بعد از انجام آن فرد دچار افسردگي مي‌شود. اگر شخص مبتلا در صدد ترک خودارضايي باشد مي‌تواند از اين افسردگي به نحوي مناسب بهره بگيرد ولي متاسفانه نه تنها چنين نمي‌شود بلکه اکثر مبتلايان به افسردگي خود دامن مي‌زنند و بعد هم با نااميدي مي‌گويند من که نمي‌توانم ترک کنم . بنا بر اين آب که از سر گذشت چه يک وجب چه صد وجب و همچنان به گناه خود ادامه مي‌دهند. از سوي ديگر افسردگي سبب مي‌شود که از خودارضايي لذت کافي نبرند و جز آسيب‌هاي آن ، بهره‌اي نصيبشان نشود.

3. از دست رفتن امکان تمرکز در فعاليت ها: يکي از ضررهاي رايج خودارضايي ، اين است که شخص به دليل اين که دائما با خيالات جنسي در کش و قوس است ، بعد از مدتي قدرت تمرکز خود را از دست مي‌دهد.

4.ابتلا به آلزايمر در سنين بالاتر: ارگاسم بيش از حد که فقط با خودارضايي امکان‌پذير است ، به مرور سبب تضعيف فعاليت‌هاي مغز شده و موجبات فراموشي را فراهم مي‌آورد. نسبت به افراد مختلف فرق مي‌کند ولي معمولا در بيشتر افراد نشانه هاي شروع اين فراموشي‌ها از همان سال‌هاي هفتم و هشتم خودارضايي به بعد آشکار مي‌شود.

5.تحريک بيش از حد پروستات و افزايش بيماري هاي مرتبط به آن

6.ريزش مو : خودارضايي به تدريج با تغييرات هورموني و شيميايي كه در بدن ايجاد مي‏كند، باعث افزايش هورمون جنسي مردانه؛ يعني، تستوسترون به دي هيدرو تستوسترون (DHT=Dihydrotestosterone) مي‏شود كه از عواقب بالا بودن ماده DHTدر خون، ريزش موها و تاسي و بزرگ شدن پروستات و عوارض ناشي از آن در پيري است.

7.خود ارضايي مكرر : باعث پاره‏اي از عوارض جسماني و رواني، چون حواس‏پرتي (Absentmilndedness)، كمي حافظه (Memory)، عدم تمركز حواس، سياهي رفتن چشم و در نهايت تاري ديد مي‏شود. تمام اين علامت ها ناشي از تغيير تعادل ميزان مواد شيميايي موجود در مغز است كه بين سلول هاي عصبي رد و بدل مي‏شود و انتقال پيام هاي مختلف را بر عهده دارد.

8.آسيب هاي اجتماعي‏ ناسازگاري خانوادگي :بي‏ميل شدن به همسر و ازدواج، ناتواني در ارتباط با جنس مخالف و همسر،احساس طرد شدن،از بين رفتن عزّت، پاكي، شرافت و جايگاه اجتماعي، دير ازدواج كردن و لذت نبردن از زندگي مشترك‏

9.انزال زود رس : این حالت در صورتی که خودارضایی به دفعات متعدد و زمانی طولانی انجام شود در فرد پدید می آید به طوری که گاه حتی با فکر کردن به خیالات سکسی ، انزال صورت می گیرد. انزال زود رس از عوارضی است که حتی بعد از ترک خودارضایی نیز همچنان همراه شخص تا آخر عمر باقی می ماند. البته روش‌هایی برای کم اثر کردن آن در رابطه جنسی با همسر وجود دارد اما خود این مشکل که نوعی ناتوانی جنسی به حساب می آید ، از نظر روحی اسیب هایی را به فرد مبتلا می زند.

10. ارضا نشدن هنگام نزدیکی با همسر: خودارضایی سبب می‌شود تا شخص مبتلا هنگام همبستر شدن با همسر خود ، به طور کامل و مناسبی ارضا نشود. در یک رابطه جنسی سالم ، فرد با همسرش چنان خوب ارضا می شود که تا مدت ها دیگر نیازی به این رابطه پیدا نمی کند اما کسی که دچار خودارضایی است زود به زود به همسرش نیاز پیدا می‌کند و در تمام این موارد نیز نیاز جنسی او به نحو مناسب براورده نمی شود. علاوه بر این اگر بخواهد خودارضایی نکند و فقط از همسرش استفاده کند ، هم لذت کافی نمی‌برد و هم بعد از مدت کوتاهی همسرش از مراجعه های مکرر وی خسته شده و او را از خود می‌راند. اگر هم بخواهد به کمک خودارضایی خود را تامین کند که پیوسته در چاهی بی ته فرو می‌رود و و علاوه بر گناهی که مرتکب می‌شود ، مشکلاتش حادتر خواهد شد

11.-آسیب و سکتهٔ مغزی: هنگام استمنا به دلیل هجوم خون به آلت تناسلی در آقایان و دستگاه تناسلی در بانوان و نرسیدن خون و در پی آن کمبود اکسیژن و غذا در مغز، احتمال سکتهٔ مغزی بسیار افزایش میابد

12.بروز انواع سرطان‌ها: بروز این سرطان‌ها به دلیل کار کرد بیش از اندازهٔ عضو تناسلی بوده و در سیر طبیعی بدن به ندرت همچنین بیماری‌هایی مشاهده می‌شود.در جنس مذکر علاوه بر سرطان پروستات سرطان‌های دیگری همچون سرطان آلت تناسلی (به انگلیسی: Penis Cancer) و سرطان بیضه (به انگلیسی: Testis Cancer) نیز مشاهده شده‌است. همچنین در زنان سرطان مهبل و مخاط مهبل (به انگلیسی: Vagina Cancer) و سرطان کلیتوریس (به انگلیسی: Clitoris Cancer) بروز پیدا می‌کند.

13.خستگي زود رس و ضعف عمومي بدن: اين نيز يکي از شايع ترين آسيب‌هاي خودارضايي است. به طوري که شخص مبتلا با کمترين فعاليتي خسته مي‌شود. حتي از اين که مدتي کوتاه در مکاني سرپا بايستد نيز خسته مي‌شود.

14. پاره شدن پرده بکارت : خانم‌هاي زيادي هستند که نگراني اصلي آن‌ها داشتن يا نداشتن پرده بکارت به دليل خودارضايي بوده است. اين افراد به دليل اين که خجالت مي‌کشند به پزشک يا ماما براي معاينه مراجعه کنند و از طرف ديگر کسي را هم ندارند که از او راهنمايي بگيرند ، از ترس برملا شدن رازشان يا آبروريزي و ... خواستگاران خود را به بهانه‌هاي مختلف رد مي‌کنند و حتي در سنين بالا هم حاضر به ازدواج نمي‌شوند . تازه اين وقتي رخ مي‌دهد که معمولا پرده اسيب نديده و فرد تنها در يک توهم به سر مي‌برد. اما آنجا که خودارضايي با اشياء‌ تيز و ... صورت گرفته و موجب پارگي پرده شده ، کار مشکل‌تر مي‌شود و گاه به خودکشي مي‌انجامد.

15.پاره شدن جداره رگ هاي اطراف کيسه مني و آميخته شدن اسپرم با خون :در تعدادي از افراد مبتلا به خودارضايي اين حالت نيز گزارش شده است که خود نگراني هايي را در فرد به وجود آورده است. تصور کنيد که شخصي در اسپرم خود خون ببيند. نه روي آن دارد که مشکلش را به پزشک بگويد و نه مي‌تواند آن را تحمل کند.

16.ابتلا به بيماري هاي مقاربتي : معمولا به دليل الودگي‌هايي که دست دارد ، تماس آن با آلت جنسي که از حساس‌ترين اندام‌هاي بدن است موجب مي‌شود به راحتي بيماري‌هاي مختلف سرايت کند. گاهي شخصي که خودارضايي مي‌کند با همان دستي که به وسيله آن محل آلوده مقعد را لمس کرده ، اندام جنسي خود را نيز لمس مي‌کند و سبب انتقال باکتري‌ و آلودگي‌ها به اندام جنسي و مشکلات بعدي از قبيل عفونت و ... مي‌شود.

17. کاهش يافتن قدرت بارور سازي: از دست دادن مقادير زيادي از اسپرم به طور پيوسته سبب مي‌شود تا بدن شخص ضعيف شده و قدرت بارورسازي کمتري داشته باشد . البته اين مشکل در بسياري از افراد با ترک خودارضاي و استفاده از رژيم تغذيه مناسب رفع مي‌شود و جاي نگراني ندارد.

 

نویسنده : mohammad بازدید : 61 تاريخ : يکشنبه 4 تير 1391 ساعت: 20:51
برچسب‌ها :
اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها